تعریف و مزایا اینترنت بی سیم

تعریف و مزایای پهنای باند  (Broadband)  – اینترنت بی سیم

سازمانها، شرکتها، مراکز علمی و … که نیاز به پهنای باند بالا و یا پهنای باند اختصاصی دارند و یا به پهنای باندبالا دارند میتوانند از این خدمات استفاده نمایند. دسترسی به اینترنت پرسرعت مطمین و پاسخگویی بیشتر شرکت ارایه دهنده به همراه تضمین خدمات از جمله نیازهای هر سازمان با ابعاد بیش از متوسط  می باشد.

بطور کلی پهن باند (Broadband) بر روی بستر ارتباط بی سیم نقطه به نقطه (Point To Point Wireless) و اینترانت (Intranet) قابل ارایه می باشد که گیتی نت امکان ارایه این خدمات بر روی هر دو بستر را دارد.

در روش ارایه پهن باند برروی بستر بی سیم از امواج رادیویی برای انتقال استفاده می شود . این انتقال بایستی برروی فرکانسهای مجاز انجام شود که باند فرکانسی مجاز این خدمات در سراسر جهان، فرکانس‌های ۲٫۴، ۵٫۴ و ۵٫۸ گیگاهرتز است و شرکت‌های ارایه دهنده‌ی این خدمات تنها می‌توانند خدمات خود رابر روی این فرکانس‌ها ارایه کنند. بدیهی است در این روش وابستگی انتقال اینترنت به مخابرات وجود ندارد.

سازمانها و شرکتهایی که بیش از یک مگابیت سرعت نیاز داشته و یا از خطوط مسی و اجاره ای (Leased Line) نمیتوانند استفاده کنند، بهترین راه حل مشکل آنها استفاده از اینترنت بی سیم می باشد.

شرکتهایی که نیاز به ارتباط بین دفاتر می باشند و اینترنت خودرا از طریق دیگری تامین نموده اند می توانند از تیم تخصصی گیتی نت برای برقراری ارتباط بین شعب و دفتر مرکزی خود استفاده نمایند.

گیتی نت، سطح خدمات دسترسی به شبکه جهانی اینترنت تحویلی به مشترک خود را مطابق معیارهای استاندارد بین المللی به شرح ذیل اعـلام می­ نماید:

موارد کلی که بایستی در این SLA مد نظر قرار گیرد شامل سه پارامتر اساسی شبکه به شرح ذیل میباشد:

Service Availablity

Packet Loss

(Latency (Round Trip Delay

Service Availability

منظور از پارامتر Availability توانایی مشترک برای تبادل بسته های IP از پورت دسترسی خود به شبکه جهانی اینترنت از طریق شبکه تامین کننده سرویس (Provider) می باشد.

Availability سرویس موضوع قرار داد در محدوده تعریف شده به میزان ۹۵ درصد تضمین می­گردد.